הרצליה

"דע לך, שכל הקלקולים באים משימוש קלוקל במילים. המחשבה צריכה מילים בשביל לצאת לעולם, למרות שהשפה והמילים נתפסות כאוויר לנשימה. כל המפעל העצום של האדם יוצא ממילים וחוזר למילים, הכל תלוי במי שעושה ואיזה שימוש במילים."

הפקולטה לכתיבה

הפקולטה לכתיבה – סדרת מפגשים עם נבחרת ענקי הספרות העברית. בואו לפגוש את המאסטרים שיקנו לכם כלים נכונים ומדויקים לכתיבה.

מהיכן מתחילים, איך בוחרים את השפה הנכונה, מה בין מילה לרגש, כיצד הופכים זכרון לפרוזה, ואיך הופכים סיפור בנאלי ויומיומי לטקסט שירתק אלפי אנשים?

כל זאת ועוד בפקולטה לכתיבה:
קורס כתיבה – סדרת מפגשים עם נבחרת אמני המילים הגדולים של השפה העברית.

איך זה עובד?

הקורס יעבור אונליין באמצעות פלטפורמות השידור של סקרינז לייב. מערכת טכנולוגית מתקדמת הכוללת צילום וסטרימינג איכותיים במיוחד, נגן HD מתקדם עם סאונד איכותי ומערכת אינטראקטיבית עם הקהל.

המפגשים ייערכו בימי שלישי בשעות 19:00-21:00, החל מה-13.10.

שימו לב, לאחר השידור יישלח אליכם קישור של הקלטת הוידיאו של המפגש. כך תוכלו לחזור על החומר הנלמד או להשלים את השיעור במידה ונאלצתם להעדר.

מרצים

אתגר קרת | אורלי קסטל-בלום | מאיר שלו| עוזי וייל | יהודית קציר | רענן שקד | שוקי בן נעים | ד״ר יניב איצקוביץ | נעה ידלין

מפגשים

רענן שקד

20.7 | יום שלישי  - 18:00-21:00

כתיבה בגוף ראשון: לכתוב את עצמך

איך הופכים סיפור חיים בנאלי ויומיומי ככל שנדמה לנו שהוא לטקסט שירתק אלפי אנשים? איך כותבים פוסט, סיפור, רומן, ממואר או אוטו-פיקשן בגוף ראשון באופן שיהיה לגמרי שלך ולא דומה לשום דבר קודם? נדבר על שלושה עקרונות הכרחיים, על איפה מתחבאים כל הסיפורים האישיים הראויים, ובעיקר על איך להפוך לגירסה של עצמנו שקהל גדול ירצה לחזור ולקרוא שוב ושוב.

רענן שקד

סופר, תסריטאי, עיתונאי ועורך.  שימש כעורך ראשי של מגזין "בלייזר", בעל טור במוספים "7 ימים" ו-"7 לילות", ,כתב מגזין בעיתון ועורך מוסף '24 שעות' של ידיעות אחרונות.  הוציא לאור שלושה ספרים ומלמד בבית הספר לכתיבה 'סדנאות הבית' יחד עם עומר ברק.

אתגר קרת

27.7 | יום שלישי - 18:00-21:00

מרעיון לסיפור

מכל הסיפורים בעולם, מהו הסיפור שהכי כדאי לספר? מדוע חשוב שנאהב את כל הדמויות שאנו יוצרים, מה המקום הטוב ביותר להתחיל בו סיפור למי כדאי לתת לקרוא מיד אחריי שסיימנו אותו? והאם הסיפור נכתב עבור הקוראים או עבורנו?

אתגר קרת

סופר, תסריטאי, מחזאי, משורר, פיזמונאי וקומיקסאי. הוא מהסופרים העבריים המתורגמים בהיסטוריה, ספריו ומאמריו תורגמו ל37 שפות והם מוכרים ומוערכים ברחבי העולם. זוכה פרס ספיר, פרס ניומן, פרס ראש הממשלה, אביר מסדר האמנויות והספרות הצרפתי והוא פרופסור חבר באוניברסיטת בן-גוריון.

ד"ר יניב איצקוביץ'

השפה הספרותית

חומר הגלם הבסיסי ביותר עבור כל כותב הוא השפה. מציאת התחביר המדויק ליצירה שלכם היא כנראה המלאכה הכי מורכבת וחשובה במעשה הספרותי. איך בונים עולם באמצעות מילים, איך מייחדים לשון לכל דמות, האם כדאי לכתוב בשפה רזה או עשירה? ובכלל, איך יוצרים פואטיקה ייחודית ליצירה שלכם?

3.8 | יום שלישי - 18:00-21:00

ד"ר יניב איצקוביץ'

סופר, פילוסוף ומרצה. ד"ר לפילוסופיה וזוכה פרס ראש הממשלה, פרס עגנון, פרס רמת גן, פרס קרן עם הספר. מנחה סדנאות כתיבה ומרצה לפילוסופיה.

נעה ידלין

10.8 | יום שלישי - 18:00-21:00

איך בונים דמות?

איך בונים דמות משכנעת? מה בין דמות ספרותית ודמות בשר ודם? מה מקומם של חומרים מהמציאות שסביבנו בבניית דמות, ומה חלקו של הדמיון? מפגש סביב הדבר האחד שבלעדיו אין סיפור: דמות חד פעמית.

נעה ידלין

נעה ידלין היא סופרת, תסריטאית, עיתונאית ומרצה לכתיבה יוצרת. כלת פרס ספיר לספרות לשנת 2013 על ספרה "בעלת הבית", ומועמדת לפרס ספיר לשנת 2017 על ספרה "שטוקהולם"..הספר עובד לסדרת טלוויזיה, שנכתבה גם היא על ידי ידלין.

יהודית קציר

24.8 | יום שלישי - 18:00-21:00

גופים ומבעים

כתיבה בגוף ראשון, גוף שני (כדיבור או כתיבה לדמות אחרת) ושלישי (מבע משולב). במפגש נלמד מתי כדאי לבחור בכל אחד מהם, מהו האפקט המתקבל אצל הקורא ואיך לכתוב בכל גוף באופן מיטיבי.

יהודית קציר

היא סופרת ועורכת בהוצאת הקיבוץ המאוחד. ב1996 ו-2007 זכתה בפרס ראש הממשלה ליצירה על-שם לוי אשכול. ב 2004 זכתה בפרס ויצ"ו הצרפתי על הרומן 'למאטיס יש את השמש בבטן'. ספרה האחרון 'צילה' זכה בפרס היצירה הציונית ב-2014 ונכלל ברשימה הקצרה לפרס ספיר 2013.

שוקי בן נעים

31.8 | יום שלישי- 18:00-21:00

כתיבת דיאלוגים: איך לכתוב דיאלוג טוב?

מה אנחנו צריכים לדעת על מילים, על דמויות ועל עצמנו כדי לכתוב אותו. ואם תמונה אכן חזקה יותר מאלף מילים, למה בכלל צריך אותו?

שוקי בן נעים

שוקי בן נעים  הוא תסריטאי ויוצר טלוויזיה . זוכה פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה על תסריט הסדרה "מרחק נגיעה", כתב את הסדרה 'מעורב ירושלמי' עבור קשת, יצר ושימש כתסריטאי ראשי של הסדרה "אורים ותומים", ששודרה ב-Yes. בשנים 2014-2012 יצר וכתב את תסריט הסדרה "נויורק". בן נעים מלמד תסריטאות בביה"ס לקולנוע "מעלה" ובסם שפיגל

אורלי קסטל-בלום

14.9 | יום שלישי - 18:00-21:00

מוקדם ומאוחר בטקסט הספרותי

איך להתחיל בכלל? מה לגלות, מתי ואיך? כיצד ניתן לעניין את הקורא באמצעות slow disclosure (גילוי איטי) הדגמה לחשיבות העצומה של סדר ואופן מסירת הדברים באמצעות קריאת סיפור של אידה פינק.

אורלי קסטל-בלום

סופרת ועורכת זוכת פרס ראש הממשלה, פרס ספיר, פרס תל-אביב, פרס אלתרמן ופרס ניומן. ספריה תורגמו לשפות רבות ונמכרים ומוערכים ברחבי העולם.

עוזי וייל

22.9 | יום רביעי - 18:00-21:00

המדריך לכתיבה גרועה

האויב הגדול ביותר של הכותב הוא המבקר הפנימי. זה שאומר לו, עוד לפני שהניח מלה אחת על מסך המחשב: "עזוב, זה גרוע, לא יצא מזה כלום". אבל מה אם היינו מניחים מראש שזה בסדר גמור לכתוב גרוע?
אז במפגש הזה, בואו נעשה ניסוי: נפריד בין "הכותב" לבין "העורך", בחומה סינית בלתי עבירה. ונכתוב מה שבא לנו, ללא שיפוט וללא ביקורת. ורק בתום הכתיבה – נעבור על מה שכתבנו, נערוך אותו מחדש, ונראה מה ישאר לנו ביד.

עוזי וייל

סאטיריקן, מתרגם, תסריטאי, עיתונאי וסופר, היה מהכותבים הראשיים של החמישייה הקאמרית, העורך והכותב של  "השער האחורי" של המקומון
התל אביבי "העיר". שנחשב לטור קאלט שלא היסס להתייחס בהומור לנושאים לא מקובלים, ומחברם של אחד עשר ספרים למבוגרים ולילדים.

מאיר שלו

28.9 | יום שלישי - 18:00-21:00

מה מבוגרים צריכים לדעת על ספרי ילדים?

במפגש הסופר מאיר שלו יספר על ספרי ילדים שקרא וספרי ילדים שכתב, על אגדות ומשלים, כתיבה לילדים לעומת כתיבה למבוגרים. ומדוע הכתיבה לילדים חשובה יותר.

מאיר שלו

מאיר שלו הוא סופר, עיתונאי, פובליציסט ומבקר תקשורת. שלו הוא אחד מהסופרים הנמכרים והנקראים בספרות הישראלית וכתב בין השאר את 'רומן רוסי' 'עשו' 'יונה ונער' 'כימים אחדים' ועוד רומנים, ספרי עיון וספרי ילדים רבים. זוכה פרס ברנר, פרס פראט, פרס נוימן לספרות עברית ודוקטור לשם כבוד בטעם אוניברסיטת בן גוריון.

המפגשים יכללו הכרות עם הסופר, הרצאות על כתיבה ותרגולים עם פידבק מהסופר.

עלות הקורס 2,500 ש״ח
(אפשר לחלק עד 4 תשלומים)

נשמע מעניין?

צרו קשר!

ההרשמה התקבלה! נהיה בקשר :)
ההרשמה נקלטה! נהיה בקשר :)

הזדרזו להבטיח את מקומכם

מיקום

המפגשים יתקיימו ב-TEO הרצליה, בכתובת וינגייט 168 הרצליה